Jak založit s.r.o. bez problémů a rychle?

Štítky: ,

Založení s.r.o. v současné době může ale také nemusí být během na dlouhou trať. Nabízejí se dvě možnosti, mezi kterými je až propastný rozdíl – a to v čase, který je potřeba, v ceně i v náročnosti na nervový systém. Plánujete založit novu společnost? Naše porovnání dvou možných způsobů se vám jistě bude hodit.

Založení s.r.o. – jednání na vlastní pěst

Pokud se rozhodnete k založení s.r.o. je třeba se připravit především na zdlouhavé jednání s úřady a „nekonečné“ vyplňování formulářů. K založení každé s.r.o. je třeba projít 5 fázemi:

1. návštěva notáře a uzavření společenské smlouvy
– důležité je vědět, že tímto krokem je společnost pouze založena, ale nebere se to jako její vznik (viz dále). Ve smlouvě musí být uvedeny všechny náležitosti jako je jméno firmy, sídlo, společníci, obor činnosti atd.

2. složení základního kapitálu – možné je složit kapitál třeba jen ve výši 1 Kč

3. zisk všech potřebných živnostenských listů

4. zápis do obchodního rejstříku

5. registrace u finančního úřadu – až v tuto chvíli společnost vzniká!

Díky poměrně složité administraci ve všech fázích se celý proces založení společnosti může stát noční můrou a protáhnout se třeba i na několik týdnů. Při vyřizování je třeba počítat s poplatky, které mohou přesáhnout i 10 000 Kč.

Jde to i rychle a bez starostí

Druhou možností, jak založit novu společnost je, koupit si ready made s.r.o. Jedná je o již hotové společnosti, která byly založeny za účelem dalšího prodeje. Nikdo jejich jménem nepodnikal, takže kupujete společnost s historií a čistým rejstříkem. Založení firmy tímto způsobem je otázkou minut. Stačí si vybrat a koupit. Je možné si koupit i ready-made na míru s jakýmikoli změnami včetně názvu. Cena hotové společnosti začíná na 17 900 Kč. Skvělé je, že po nákupu stačí společnost převést na jméno a de facto ihned můžete začít jednat jménem firmy. Pokud chcete ušetřit, můžete si k takové společnosti koupit i virtuální sídlo či kancelář. Ready-made firmy na prodej nabízí například Simply Office s.r.o.

1 komentář

 

David

25.8.2015

Hledal jsem ještě jiné ready made. Tam je to asi jedno? Kdo Vám jí dá. Jen jde o velikost výběru jména firem. Takže je dobré si projet více firem, které ready made nabízejí.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>