Ready made společnosti

Pokud chcete začít podnikat rychle pod novou firmou bez zbytečné finanční zátěže v podobě splacení základního kapitálu je pro Vás výhodnou nabídkou právě tzv. ready made společnost.

Ready made společnost je již založená, nebo-li předzaložená společnost, která je už zapsaná v obchodním rejstříku a má své IČO.
V České republice je řada firem, která se právě zabývá založením společnosti na míru nebo prodejem  založených společností. Rozhodující výhodou ready made společností je oproti klasickému zakládání nové společnosti rychlost a dostupnost koupení firmy.

Ready made společnost má již splacený základní kapitál (zájemce nemusí vkládat 200 000 na účet banky), je bez obchodní historie, bez závazků a pohledávek a je k dispozici okamžitě. Koupením takovéto firmy můžete začít podnikat do 24 hodin a k vyřízení stačí jediná návštěva notáře, při níž potřebujete pouze občanský průkaz.

Hlavní výhody

  • již založená společnost bez obchodní historie, bez závazků a pohledávek
  • má plně splacený základní kapitál
  • je k dispozici okamžitě
  • je zapsaná v obchodním rejstříku a má vyřízené volné živnosti
  • za společnost můžete jednat ihned po její koupi a nemusíte čekat na zápis v obchodním rejstříku
  • stačí pouze jedna návštěva notáře a potřebujete při ní pouze občanský průkaz
  • úspora času s návštěvou příslušných soudů a úřadů

O založení vlastní společnosti by měl uvažovat každý živnostník, který má  při svém podnikání velké rizika. Živnostníci jako osoby samostatně výdělečně činné v případě nějakých ztrát ručí celým svým majetkem. Proto je bezpečným řešením je podnikat jako společnost s ručením omezeným, jako s.r.o. totiž v případě problémů ručíte jen to výše nesplaceného základního kapitálu.
 

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>