Tip na podnikání: Zařiďte si hodinovou dílnu

Jistě znáte pojem „hodinový manžel“, který zastřešuje práce všeho druhu v bytě, domě či na zahradě, ale „hodinová dílna“ je pro Vás možná novinkou.

Hlavním posláním hodinové dílny je nabídnout pracovní nástroje, ochranné pomůcky a prostor všem zájemcům o práci se dřevem či kovy, a také amatérským opravářům jízdních kol, automobilů nebo třeba nábytku.

Dobře vybavená hodinová dílna bude profitovat hlavně ve větším městě, jehož obyvatelé mají ztížený přístup k nářadí i potřebným prostorům, a rádi si je v případě potřeby pronajmou. Kutilové-začátečníci, kteří hodinové dílny navštěvují, s vděčností využívají i rad zde přítomných odborníků.

Pracovní pomůcky do dílny

Základním vybavením hodinové, ale i jiné dílny, je ruční nářadí (případně také karosářské) a stroje (svěrák, vrtačka, bruska, pilka, svářečka…). Z hlediska funkčnosti a praktičnosti kutilského prostoru je klíčový dílenský nábytek. Při jeho nákupu hraje hlavní roli:

  • velikost budoucí dílny
  • účel jejího využití
  • finanční prostředky

Zvláště u menších prostorů je nutné dobře promyslet, jak rozmístit stoly, skříně, vozíky, případně celé sestavy. Nejdůležitější je dobře vybrat dílenský stůl, úložné boxy, organizéry a skříňky. Současný trh nabízí mnoho praktických pomocníků, například skříňky na kolečkách s vysokou nosností, promyšlené držáky a závěsné panely na nářadí či profesionální svítidla.

DIY – Do it yourself – Udělej si sám

Touha lidí vyrábět si věci vlastníma rukama neboli kutit je dnes na vzestupu. Každého fascinuje držet v rukou výsledky své práce, zvláště když jsou užitečné a vydařené.

Trendem je využívání nerecyklovatelných materiálů, například palet, starého nábytku a sběrného železa. Odpovídá to i všeobecnému zájmu o ochranu životního prostředí a navracející se úctě k řemeslné činnosti.

V Americe a západní Evropě už je DIY dílen mnoho, a přibývají i v České republice. Pokud se Vám podaří zařídit pěknou dílnu otevřenou všem zájemcům, třeba i s prodejem nářadí či workshopy, uvidíte, že budete mít pořád plno. První podnikatelé v oboru hodinových (DIY) dílen uvádějí návratnost investice do jejich vybavení v řádu několika měsíců až jednoho roku.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>